Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Dodano:

fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka / Waldemar Mazgaj
fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka / Waldemar Mazgaj
RZESZOW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny frekwencyjny sukces. TO był najlepszy luty w historii.  Obsłużono ponad 62 tysiące osób, czyli o 5 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

– Bardzo się cieszymy, że ruch na podrzeszowskim lotnisku dynamicznie rośnie, za co chciałbym serdecznie podziękować naszym pasażerów oraz wszystkim pracownikom portu, którzy swoim zaangażowaniem zapewniają jego sprawną obsługę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W lutym w Jasionce, gdzie w 2023 roku po raz pierwszy w historii przekroczono barierę miliona pasażerów, najchętniej wybierano loty do Warszawy (14,3 tys. osób), Londynu (13,6 tys.) i Rzymu (3,5 tys.). Z kolei w klasyfikacji przewoźników najwięcej ludzi zasiadło w fotelach samolotów Ryanaira (prawie 25 tys.), LOT-u (14,5 tys.) oraz czarterów, głównie do Egiptu (5 tys.).

– Liczymy na to, że w sezonie letnim ten pozytywny trend się utrzyma i będziemy mogli być świadkami wzmożonego ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku – podsumował Adam Hamryszczak.
Reklama

W niedzielę wielkanocną, podrzeszowskie lotnisko rozpoczyna sezon letni. W tym roku przygotowano 13 tras regularnych i 16 czarterowych - odbywać się będzie ok. 120 rotacji pasażerskich tygodniowo.

Ryanair, który lata obecnie na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante (nowość!) i chorwackiego Zadaru. LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy latał będzie aż 33 razy w tygodniu! Lufthansa od 31 marca dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, zaś Wizz Air nadal proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, dokąd będzie można polecieć na weekend (rejsy w poniedziałki i czwartki). Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości - Izmir i Majorkę.


 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Reklama