Rzeszów - Niedziela, 23.08.2026
Reklama

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce

Dodano: 20.08.2026 r. / Redakcja

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie
Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj po południu na lotnisku w Jasionce wylądował samolot z kolejnymi 12 osobami poszkodowanymi w tragicznym wypadku autokaru na Węgrzech. Pacjenci trafili do trzech rzeszowskich szpitali.

Poszkodowani w wypadku na Węgrzech zostali przetransportowani czterema lotami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W każdym znajdował się trzech pacjentów. Na podrzeszowskim lotnisku czekały na nich zespoły ratownictwa medycznego. Następnie karetkami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do trzech rzeszowskich szpitali, gdzie otrzymali dalszą specjalistyczną opiekę medyczną.

Każdy z pacjentów został wcześniej przypisany do odpowiedniego oddziału, zgodnie ze swoim stanem zdrowia i potrzebami medycznymi. W większość przypadków to oddziały ortopedyczne oraz chirurgii ogólnej. Jedna z pacjentek trafiła na oddział chirurgii szczękowej.

Reklama

Pięć osób poszkodowanych w niedzielnym wypadku nadal przebywa w węgierskich szpitalach - dwie w Egerze i trzy w Miszkolcu. Jedna z nich ma zostać jeszcze w tym tygodniu wypisana i po uzyskaniu zgody lekarzy przetransportowana do Polski. Kolejne cztery osoby będą mogły wrócić do kraju, jak tylko pozwoli na to ich stan zdrowia.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Rzeszów

Więcej policjantów na drogach. Ruszyły działania "Majowy weekend 2024"

PODKARPACIE. Policjanci rozpoczęli działania związane z długim weekendem majowym. Na drogach regionu będzie więcej policyjnych patroli. Mundurowi zadbają m.in. o płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczna akcja potrwa do 6 maja.  

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok

RZESZÓW. Wędliny, sery, soki, owoce, warzywa czy rękodzieło to tylko niektóre z produktów, jakie można nabyć na Podkarpackim Bazarku.

Rzeszów

Rzeszów świętuje 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Urodzinowy tort na rynku

RZESZÓW. 1 maja 2024 r. Rzeszów będzie świętował 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji na rzeszowskim Rynku pojawi się m.in. słodki poczęstunek w postaci tortu. Wydarzenie rozpocznie się w...

Reklama