Rzeszów - Czwartek, 20.08.2026
Reklama

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce

Dodano: 20.08.2026 r. / Redakcja

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie
Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj po południu na lotnisku w Jasionce wylądował samolot z kolejnymi 12 osobami poszkodowanymi w tragicznym wypadku autokaru na Węgrzech. Pacjenci trafili do trzech rzeszowskich szpitali.

Poszkodowani w wypadku na Węgrzech zostali przetransportowani czterema lotami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W każdym znajdował się trzech pacjentów. Na podrzeszowskim lotnisku czekały na nich zespoły ratownictwa medycznego. Następnie karetkami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do trzech rzeszowskich szpitali, gdzie otrzymali dalszą specjalistyczną opiekę medyczną.

Każdy z pacjentów został wcześniej przypisany do odpowiedniego oddziału, zgodnie ze swoim stanem zdrowia i potrzebami medycznymi. W większość przypadków to oddziały ortopedyczne oraz chirurgii ogólnej. Jedna z pacjentek trafiła na oddział chirurgii szczękowej.

Reklama

Pięć osób poszkodowanych w niedzielnym wypadku nadal przebywa w węgierskich szpitalach - dwie w Egerze i trzy w Miszkolcu. Jedna z nich ma zostać jeszcze w tym tygodniu wypisana i po uzyskaniu zgody lekarzy przetransportowana do Polski. Kolejne cztery osoby będą mogły wrócić do kraju, jak tylko pozwoli na to ich stan zdrowia.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Rzeszów

CBA zatrzymało trzech rzeszowskich przedsiębiorców

RZESZÓW. Wartość szkód z tytułu przestępczej działalności szacowana jest na co najmniej 18 mln zł.

Rzeszów

Działki przy Wisłoku zamienione. Brak spójnej koncepcji doprowadzi do chaosu w zabudowie?

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta debatowali nad projektem uchwały mówiącym o zamianie działek przy ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski ponownie szuka dostawcy taboru dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny przetarg na dostarczenie 10 pojazdów szynowych.

Rzeszów

Ratusz ponawia przetarg na odbiór śmieci. Tym razem z nowym regulaminem

RZESZÓW. Ruszył kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów mieszkańców miasta.

Rzeszów

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Dystrykt Rushmoore podobnie jak Rzeszów opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym

Rzeszów

Nowy mural na budynku MPWiK. Autor informuje, że zmieni się prawdopodobnie pierwotna koncepcja

RZESZÓW. Warto dodać, że motywem przewodnim wszystkim prac ma być woda.

Rzeszów

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

RZESZÓW. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Reklama