Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

Dodano: 11.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany akustyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Rzecha dotarła do dyżurnego miejskiej komendy Wczoraj o godz. 4:00. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępne przyczyny kolizji.

„54-letni obywatel Mołdawii, kierujący autobusem z pasażerami z Białorusi, jadąc drogą krajową nr 97 od strony Sokołowa Małopolskiego, na Rondzie Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobową kią. W wyniku zderzenia pojazdu, kierujący autokarem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rondo i wjechał za ekrany akustyczne na ul. Rzecha.” – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na szczęście ani kierowcy, ani żaden z pasażerów autokaru nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Rzeszów

27-latek, raniony nożem na ul. Jagiellońskiej, zmarł w sobotę rano

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

RZESZÓW. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z miejsca wypadku na ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Do wypadku doszło w środę około godz. 22.40.

Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

RZESZÓW. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Reklama