Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

Dodano: 21.04.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Batalionów Chłopskich z ulicą Dąbrowskiego doszło do kolizji. Kierujący oplem 28-latek najechał na tył renaulta. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Do kolizji doszło około godz. 10.30. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz świadków. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem combo, 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, jadąc lewym pasem ruchu ulicą Batalionów Chłopskich najechał na tył renaulta. Kierowca renaulta, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa zatrzymał się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego. Świadkami zdarzenia byli będący w służbie żołnierze. Gdy poczuli od kierowcy opla alkohol, zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

Badanie trzeźwości uczestników kolizji wykazało, że 28-letni kierowca opla był pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Reklama