Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

Dodano: 21.04.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Batalionów Chłopskich z ulicą Dąbrowskiego doszło do kolizji. Kierujący oplem 28-latek najechał na tył renaulta. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Do kolizji doszło około godz. 10.30. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz świadków. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem combo, 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, jadąc lewym pasem ruchu ulicą Batalionów Chłopskich najechał na tył renaulta. Kierowca renaulta, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa zatrzymał się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego. Świadkami zdarzenia byli będący w służbie żołnierze. Gdy poczuli od kierowcy opla alkohol, zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

Badanie trzeźwości uczestników kolizji wykazało, że 28-letni kierowca opla był pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Reklama