Rzeszów - Wtorek, 14.07.2026
Reklama

Kolizja na ul. Przemysłowej. Sprawca uciekł, był pijany

Dodano: 10.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierujący Renaultem z ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie najechał na tył innego auta na ul. Przemysłowej w Rzeszowie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano w innej części miasta dzięki poszkodowanemu, który ruszył za nim i na bieżąco przekazywał policji jego lokalizację.

Do kolizji doszło wczoraj przed godziną 14:30. Jak ustalili policjanci, kierowca Renaulta nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Skody. Po zderzeniu nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca. Kierujący Skodą powiadomił służby i podążał za sprawcą, wskazując funkcjonariuszom jego aktualne położenie.

Auto zostało zatrzymane do kontroli na ul. Konopnickiej. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, kierowca próbował z niego wysiąść i uciec, jednak mundurowi mu to uniemożliwili.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa jesy od wpływem alkoholu. Wydmuchał 2,74 promila. Dodatkowo w policyjnych systemach widniał zapis, że mężczyzna może mieć cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalą również, czy w chwili zdarzenia posiadał ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

W sobotę w Parku Papieskim kupimy żywność prosto od rolników

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się inauguracja ekologicznego bazarku. W wydarzeniu weźmie udział około 100 producentów z Podkarpacia. Sobotni Bazarek organizowany jest we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Znamy wyniki RBO 2024. Mieszkańcy wybrali plażę nad Wisłokiem [LISTA ZADAŃ]

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa oddali rekordową liczbę głosów na projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok – ponad 112 tys. Na ich realizację przeznaczono 9,4 mln zł.

Rzeszów

Na wybory parlamentarne komunikacją miejską za darmo

RZESZÓW. W niedzielę 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej nie trzeba będzie kasować biletów.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej [ZDJĘCIA]

​RZESZÓW. Jesteście ciekawi jak przebiegają prace na jednej z największych inwestycji drogowych, trwających obecnie w Rzeszowie? Mamy dla Was zdjęcia z placu budowy.

Reklama