Rzeszów - Wtorek, 14.07.2026
Reklama

Kolizja na ul. Przemysłowej. Sprawca uciekł, był pijany

Dodano: 10.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierujący Renaultem z ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie najechał na tył innego auta na ul. Przemysłowej w Rzeszowie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano w innej części miasta dzięki poszkodowanemu, który ruszył za nim i na bieżąco przekazywał policji jego lokalizację.

Do kolizji doszło wczoraj przed godziną 14:30. Jak ustalili policjanci, kierowca Renaulta nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Skody. Po zderzeniu nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca. Kierujący Skodą powiadomił służby i podążał za sprawcą, wskazując funkcjonariuszom jego aktualne położenie.

Auto zostało zatrzymane do kontroli na ul. Konopnickiej. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, kierowca próbował z niego wysiąść i uciec, jednak mundurowi mu to uniemożliwili.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa jesy od wpływem alkoholu. Wydmuchał 2,74 promila. Dodatkowo w policyjnych systemach widniał zapis, że mężczyzna może mieć cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalą również, czy w chwili zdarzenia posiadał ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Udało się zatrzymać jednego z uczestników bójki przy Millenium Hall

RZESZÓW. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Reklama