Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Kolizja w Głogowie Małopolskim. Sprawca miał 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

Dodano: 09.09.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 39-letni motocyklista doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 11:00 na ul. 3 Maja w Głogowie Małopolskim. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierujący motocyklem marki honda uderzył w osobowego opla. Tuż po zdarzeniu motocyklista porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca.

Funkcjonariusze, którzy go zatrzymali, ustalili, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a do 2025 roku obowiązuje go aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności. Podobny wymiar kary przewiduje kodeks karny za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to również przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

39-letni kierowca opla i jego 27-letnia pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Reklama