Rzeszów - Wtorek, 18.11.2025
Reklama

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

Dodano: 27.10.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
KRASNE. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu kierowcy nissana, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do kolizji doszło w poniedziałek, po godz. 22:00 w Krasnem. Z ustaleń Policji wynika, że kierujący nissanem uderzył w tył jadącej przed nim hondy, która skręcała na posesję. W wyniku zderzenia honda wpadła do przydrożnego rowu, a nissan wjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w barierę dźwiękochłonną. 27-letni kierowca hondy nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Nissanem podróżowało dwóch mężczyzn, jednak w samochodzie był tylko jeden, siedzący na miejscu pasażera. Drugi z mężczyzn oddalił się. Chwile później został zatrzymany na chodniku, kiedy szedł w kierunku Rzeszowa. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zarówno on jak i jego pasażer byli pijani. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w celu ustalenia, który z nich kierował pojazdem.
Reklama
Ostatecznie policjanci ustalili, że nissanem kierował 45-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Drugi mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który również usłyszał zarzut. On odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ich nieznaczne ilości. Więcej niedozwolonych substancji znaleźli podczas przeszukania jego domu. Ta sprawa wyjaśniana jest w odrębnym postępowaniu.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama