Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19. ZTM zmiany tłumaczy „dostosowaniem częstości kursowania do frekwencji występującej na poszczególnych kursach”.

To czego nie udało się za pierwszym razem zrobić „po cichu” i bez informowania mieszkańców, udało się za drugim, jednak tym razem w nieco bardziej przyjaznych warunkach. Całą sprawę ze zmianami rozkładów jazdy opisywaliśmy TUTAJ.

Zarząd Transportu Miejskiego po rozmowach z prezydentem miasta, który zatrzymał pierwsze podejście zmian, informuje ponownie zmianach, tym razem tłumacząc swoje decyzję.
„Zmiany spowodują przede wszystkim równomierne rozłożenie kursów w czasie. Ponadto, przebudowa rozkładów jazdy linii 0A i 0B znacząco poprawi wskaźnik punktualności odjazdów z przystanku Dworzec Główny PKP” – czytamy w komunikacie ZTM-u.

Według nowego rozkładu jazdy linie nr 18 i 19 mają uzupełniać  linię 0B i 0A. Kursy linii 18 będą uzupełniać linię 0A na trasie: al. Cieplińskiego – ul. Lisa-Kuli – ul. Dąbrowskiego – al. Powstańców Warszawy, natomiast  linię 0B na trasie: al. Powstańców Warszawy – ul. Dąbrowskiego – ul. Lisa Kuli – al. Cieplińskiego. Linia nr 19 ma stanowić uzupełnienie linii 0A na trasie: al. Rejtana – plac Wolności, a dla linii 0B: plac Wolności – al. Rejtana.
Reklama
Kursy mają się odbywać naprzemiennie. W dni powszednie szkolne autobusy  w godz. 5.00-6.00 będą jeździć co 10 minut, zaś w godz. 6.00-17.30  – co 6 minut. Od godz. 17.30 do 21.00 „mpki” będą jeździć co 12 minut, a w godz. 21.00-23.30 co 15 minut. Wszystkie wyżej wymienione zmiany zaczną obowiązywać od 16 marca.
Z kolei w soboty i w niedziele w godz. 4:30-6:00 co 15 minut, w godz. 6:00-18:00, co 10 minut, 18:00-23:30 co 15 minut.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Reklama