Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

Dodano: 13.06.2021 r.

fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
RZESZÓW. Miejska Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. O fotel włodarza miasta ubiegało się 4 kandydatów: radny miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Grzegorz Braun.

Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając 56,51% głosów. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Leniart z wynikiem 23,62% głosów. Marcin Warchoł uzyskał 10,72% głosów, a Grzegorz Braun 9,15% głosów.

Głosowanie odbywało się w 100 lokalach wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 148 263 osoby. Wydano 80 065 kart do głosowania. Liczba głosów ważnych wyniosła 79 732.

„Drodzy Rzeszowianie, drodzy moi kochani sąsiedzi, przyjaciele, drodzy współobywatele naszego najpiękniejszego miasta. Bardzo, bardzo Wam dziękuję.  To wy drodzy, kochani Rzeszowianie jesteście autorami tego historycznego sukcesu. Bardzo nisko Wam się kłaniam” – mówił Konrad Fijołek podczas wieczoru wyborczego, tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych exit poll.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama