Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

Dodano:

fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. Pomysły te przedstawił Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa, który od wielu lat działa na rzecz poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście.
 
W sobotę, Konrad Fijołek wspólnie z zaproszonymi mieszkańcami, zorganizował przejażdżkę rowerową rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi, aby porozmawiać o potrzebach rowerzystów i pieszych w naszym mieście.  
 
Jednym z przystanków na trasie przejazdu był rejon Mostu Lwowskiego, gdzie powstaje jedna z trzech, dwukierunkowych kładek rowerowych przez Wisłok.
 
Podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej, Konrad Fijołek zwrócił uwagę na rosnącą liczbę rowerzystów w Rzeszowie (15% co roku), a co za tym idzie potrzebę poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i dostosowania jej do obecnych wymagań.
 
-Za inspiracją środowiska rowerowego w Rzeszowie postanowiliśmy zrobić kolejny krok w łączeniu infrastruktury rowerowej w pewną sieć. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu są przeprawy rowerowe przez naszą rzekę. Spotkaliśmy się zatem symbolicznie  w takim miejscu, które będzie bardzo ważnym elementem tej polityki. To pierwsza, myślę że już wkrótce oddana, piękna kompozytowa kładka rowerowa dwukierunkowa, właśnie po to aby odseparować ruch rowerowy od samochodowego. Aby łączyć te nasze sieci z dwóch stron dróg rowerowych i utworzyć w przyszłości pełną sieć. – mówił Fijołek
 
Reklama
Pomysły na poprawę infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych przedstawił rzeszowski radny, Daniel Kunysz. Są to:
 
- obniżenie krawężników na drogach rowerowych i ciągach pieszo-jezdnych,
- budowa parkingów rowerowych na terenie całego miasta, szczególnie w ścisłym centrum,
- wymiana nawierzchni z kostki brukowej na asfaltową,
- utworzenie sieci dróg rowerowych,
- drogi rowerowe do okolicznych gmin (Łańcut, Głogów Młp.)
- bezpieczne drogi rowerowe z osiedli do centrum
 
Konrad Fijołek zobowiązał się do ich wdrożenia, po wygranej w wyborach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmienia się krajobraz przy ul. Langiewicza. Rośnie 12-piętrowy budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko centrum Rzeszowa powstaje 12-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Gotowa jest już ostatnia kondygnacja, trwa termoizolacja budynku.

Rzeszów

Wypadek na al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Samochód potrącił dwie osoby

RZESZÓW. Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak zostały potrącone przesz samochodów na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. W Wigilię mniej kursów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na kompleksowy remont schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W Dylągowej otwarto dwa nowe mosty

Oficjalne oddano do użytku dwa nowe mosty w miejscowości Dylągówka w powiecie rzeszowskim. Za ich odbudowę odpowiedzialna była firma Wolmost z Rzeszowa.

Rzeszów

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Rzeszów

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej...

Rzeszów

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Reklama