Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

Dodano: 24.05.2021 r.

fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka
RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. Pomysły te przedstawił Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa, który od wielu lat działa na rzecz poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w mieście.
 
W sobotę, Konrad Fijołek wspólnie z zaproszonymi mieszkańcami, zorganizował przejażdżkę rowerową rzeszowskimi ścieżkami rowerowymi, aby porozmawiać o potrzebach rowerzystów i pieszych w naszym mieście.  
 
Jednym z przystanków na trasie przejazdu był rejon Mostu Lwowskiego, gdzie powstaje jedna z trzech, dwukierunkowych kładek rowerowych przez Wisłok.
 
Podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej, Konrad Fijołek zwrócił uwagę na rosnącą liczbę rowerzystów w Rzeszowie (15% co roku), a co za tym idzie potrzebę poprawy infrastruktury rowerowej w mieście i dostosowania jej do obecnych wymagań.
 
-Za inspiracją środowiska rowerowego w Rzeszowie postanowiliśmy zrobić kolejny krok w łączeniu infrastruktury rowerowej w pewną sieć. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu są przeprawy rowerowe przez naszą rzekę. Spotkaliśmy się zatem symbolicznie  w takim miejscu, które będzie bardzo ważnym elementem tej polityki. To pierwsza, myślę że już wkrótce oddana, piękna kompozytowa kładka rowerowa dwukierunkowa, właśnie po to aby odseparować ruch rowerowy od samochodowego. Aby łączyć te nasze sieci z dwóch stron dróg rowerowych i utworzyć w przyszłości pełną sieć. – mówił Fijołek
 
Reklama
Pomysły na poprawę infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, w imieniu rowerzystów, rolkarzy i pieszych przedstawił rzeszowski radny, Daniel Kunysz. Są to:
 
- obniżenie krawężników na drogach rowerowych i ciągach pieszo-jezdnych,
- budowa parkingów rowerowych na terenie całego miasta, szczególnie w ścisłym centrum,
- wymiana nawierzchni z kostki brukowej na asfaltową,
- utworzenie sieci dróg rowerowych,
- drogi rowerowe do okolicznych gmin (Łańcut, Głogów Młp.)
- bezpieczne drogi rowerowe z osiedli do centrum
 
Konrad Fijołek zobowiązał się do ich wdrożenia, po wygranej w wyborach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Rzeszów

Na weekend jazdy testowe w salonie GOC Yamaha Rzeszów. Udostępnią aż 17 maszyn

RZESZÓW. Yamaha MT Tour Rzeszów 2019 odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019r. w godzinach 10:00-18:00.

Rzeszów

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RZESZÓW. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Reklama