Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

Dodano:

fot. BIP Miasto Rzeszów
fot. BIP Miasto Rzeszów
RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie krytego, całorocznego lodowiska wraz z zagospodarowaniem terenu sprzy ul. Witosa w Rzeszowie. Dokumentacja ma powstać na podstawie koncepcji z 2017 r. Nowy obiekt ma spełniać wymogi dla rozgrywek przeprowadzanych pod egidą IIHF- International Ice Hockey Federation.

W ramach inwestycji powstanie budynek o powierzchni użytkowej ok. 12 tys. m2, w którym znajdą się m.in. płyta o wymiarach 60 m x 30 m, widownia na 700 miejsc siedzących, siłownia, sala gimnastyczna, szatnie, wypożyczalnia łyżew, strefa rekreacyjno-gastronomiczna z zapleczem oraz dwie sale pod wynajem dla organizacji imprez okolicznościowych. Powstanie również parking podziemny na około 160 miejsc. Teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany.

Na oferty miasto czeka do 24 września br. Wykonawca będzie miał nieco ponad rok na wykonanie dokumentacji od daty podpisania umowy.

Miejska ślizgawka ma powstać do 2025 r. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwowano na ten cel ponad 55 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Rzeszów

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Pond 6000 studentów rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Rzeszów

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Rzeszów

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” poszerza swoją ofertę

Reklama