Reklama

Aktualności / Rzeszów

Krzysztof Bałata rezygnuje ze stanowiska dyrektora "szpitala na górce". Zastąpi go Barbara Rogowska

Dodano: 04.02.2020 r.

Krzysztof Bałata rezygnuje ze stanowiska dyrektora "szpitala na górce". Zastąpi go Barbara Rogowska - Aktualności Rzeszów

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego

RZESZÓW. Związki zawodowe pielęgniarek dopięły swego i doprowadziły do rezygnacji ze stanowiska dyrektora „szpitala na górce”. Krzysztofa Bałatę tymczasowo zastąpi Barbara Rogowska.
 
Zmiany w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie wynikają z konfliktu jaki z dyrektorem Krzysztofem Bałatą prowadziły dwa pielęgniarskie związki zawodowe. Mowa o Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych i Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.
 
Tłem konfliktu było podejście dyrektora do pracowników szpitala: „Można być dobrym ekonomistą, uzyskiwać wyniki finansowe i być tyranem dla podległych pracowników. Można też być prawdziwym menedżerem, który zarządzając takim  podmiotem jak szpital widzi człowieka – zarówno pacjenta jak i pracownika, który służy temu pacjentowi i docenia pracowników. Mamy wielką nadzieję, że kolejny dyrektor będzie to widział” – czytamy w jednym z oświadczeń związków.

Murem za Krzysztofem Bałatą stał zarząd województwa podkarpackiego z marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, zaś kompetencje dyrektora były oceniane przez zarząd głównie przez względy finansowe: „Trudno nam zrozumieć, że konfliktowa sytuacja ma miejsce w sytuacji, gdy szpital po wielu latach gigantycznych problemów finansowych wychodzi na prostą. Jeszcze kilka lat temu, był trzecim w Polsce co do wielkości zadłużenia, a teraz dzięki działaniom naprawczym, finanse szpitala udało się zbilansować. Dobra sytuacja finansowa szpitala, która występuje w chwili obecnej, jest jednym z warunków zawartego porozumienia gwarantującego w lipcu 2020 ostatnią transzę podwyżek” – oświadczyli członkowie zarządu.

Nie zapominajmy również, że związki zawodowe pielęgniarek z całej Polski zorganizowały protest w Rzeszowie, który odbył się 18 stycznia i miał miejsce przy budynku Urzędu Marszałkowskiego. Cała historia zakończyła się podczas nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego 31 stycznia br., w trakcie którego Krzysztof Bałata podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska.

3 lutego zapadła ostateczna decyzja: „Dzisiaj o godzinie 8.00 zarząd województwa rozpoczął obrady od punktu ws. złożonej rezygnacji Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd obradujący dziś w pełnym składzie przyjął rezygnację pana Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora. Umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron z dniem jutrzejszym” – wyjaśnia Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

4 lutego obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie przejęła Barbara Rogowska, która piastować będzie to stanowisko do czasu powołania dyrektora wyłonionego w drodze konkursu.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK  - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park - Aktualności Rzeszów

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park

RZESZÓW. Na os. Baranówka powstanie tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Fun Park Baran...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: