Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

Dodano:

fot. Beata Motyka, materiały prasowe
fot. Beata Motyka, materiały prasowe
RZESZÓW. Ksiądz prof. dr hab. Michał Heller otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej. Wyróżnienie zostało przyznane przez Senat uczelni w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych, w szczególności specjalizującemu się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara.

Ks. prof. Michał Heller to wybitny uczony, kosmolog, filozof przyrody i teolog. Jest autorem ponad 1100 publikacji, w tym blisko 70 monografii. Współpracuje z wybitnymi uczonymi na całym świecie. Jako jedyny Polak został laureatem Nagrody Templetona, nazywanej także „teologicznym Noblem”, która jest przyznawana za przerzucanie mostów między nauką i religią.

W uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa, która odbyła się w czwartek 30 maja, wzięli udział przyjaciele i znajomi księdza prof. Hellera z Krakowa, Tarnowa, Lublina, Katowic i Warszawy, przedstawiciele uczelni wyższych i instytucji z którymi współpracuje ks. prof. Heller, pracownicy naukowi uczelni wyższych z Podkarpacia oraz studenci i zaproszeni goście.
Reklama
Z okazji przyznania doktoratu honoris causa ks. prof. Hellerowi listy gratulacyjne przesłali premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, posłowie, rektorzy wyższych uczelni i przedstawiciele duchowieństwa.

W czasie uroczystości z okazji przyznania tytułu doktora honoris causa, ks. prof. Michał Heller wygłosił wykład pt. „Nauka w wielkim stylu”.

Tytuł doktora honoris causa Politechnika Rzeszowska przyznaje od 2002 roku. Do tej pory uhonorowano nim 13 osób.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Reklama