Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

W tym roku przyozdobienie świąteczne miasta zapowiada się szczególnie imponująco. Na Rynku tradycyjnie ma pojawić się choinka, a także podświetlany na biało-złoto-czerwono zamek oraz 26 słupów oświetleniowych w kształcie nawiązującym do korony.

Przy głównych rzeszowskich ulicach w pobliżu Rynku: Kościuszki, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła oraz przy Placu Farnym zostaną przyozdobione latarnie. Elementy te zostaną też wykorzystane wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Jagiellońskiej, Słowackiego, Pola, Poznańskiej, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, Hetmańskiej, a także wzdłuż Mostu Zamkowego, Placu Śreniawitów i Wiaduktu Śląskiego oraz przy wszystkich rzeszowskich rondach.
Reklama
Przy Skwerze Górskiego ma stanąć konstrukcja w formie bałwanka rzucającego śnieżkami, a przy ul. Marszałkowskiej, Wiadukcie Tarnobrzeskim i Rondzie Jana Pawła II – otwartego prezentu z bombkami. Dodatkowo Rondo Jana Pawła II przyozdobi napis 3D „Rzeszów”, a przy zieleńcu na wysokości Galerii Rzeszów stanie figura św. Mikołaja. Ponadto przy Rondzie Pobitno umieszczona zostanie konstrukcja w formie biało-czerwonego prezentu, Rondo Ulmów zaś zostanie udekorowane instalacją w formie bombki ze znajdującą się wewnątrz figurką anioła.

Rzeszów od lat należy do najpiękniej przyozdobionych miast w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. W 2010 r. otrzymał główną nagrodę za najbardziej rozświetlone miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Reklama