Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

W tym roku przyozdobienie świąteczne miasta zapowiada się szczególnie imponująco. Na Rynku tradycyjnie ma pojawić się choinka, a także podświetlany na biało-złoto-czerwono zamek oraz 26 słupów oświetleniowych w kształcie nawiązującym do korony.

Przy głównych rzeszowskich ulicach w pobliżu Rynku: Kościuszki, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła oraz przy Placu Farnym zostaną przyozdobione latarnie. Elementy te zostaną też wykorzystane wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Jagiellońskiej, Słowackiego, Pola, Poznańskiej, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, Hetmańskiej, a także wzdłuż Mostu Zamkowego, Placu Śreniawitów i Wiaduktu Śląskiego oraz przy wszystkich rzeszowskich rondach.
Reklama
Przy Skwerze Górskiego ma stanąć konstrukcja w formie bałwanka rzucającego śnieżkami, a przy ul. Marszałkowskiej, Wiadukcie Tarnobrzeskim i Rondzie Jana Pawła II – otwartego prezentu z bombkami. Dodatkowo Rondo Jana Pawła II przyozdobi napis 3D „Rzeszów”, a przy zieleńcu na wysokości Galerii Rzeszów stanie figura św. Mikołaja. Ponadto przy Rondzie Pobitno umieszczona zostanie konstrukcja w formie biało-czerwonego prezentu, Rondo Ulmów zaś zostanie udekorowane instalacją w formie bombki ze znajdującą się wewnątrz figurką anioła.

Rzeszów od lat należy do najpiękniej przyozdobionych miast w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. W 2010 r. otrzymał główną nagrodę za najbardziej rozświetlone miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Reklama