Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

W tym roku przyozdobienie świąteczne miasta zapowiada się szczególnie imponująco. Na Rynku tradycyjnie ma pojawić się choinka, a także podświetlany na biało-złoto-czerwono zamek oraz 26 słupów oświetleniowych w kształcie nawiązującym do korony.

Przy głównych rzeszowskich ulicach w pobliżu Rynku: Kościuszki, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła oraz przy Placu Farnym zostaną przyozdobione latarnie. Elementy te zostaną też wykorzystane wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Jagiellońskiej, Słowackiego, Pola, Poznańskiej, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, Hetmańskiej, a także wzdłuż Mostu Zamkowego, Placu Śreniawitów i Wiaduktu Śląskiego oraz przy wszystkich rzeszowskich rondach.
Reklama
Przy Skwerze Górskiego ma stanąć konstrukcja w formie bałwanka rzucającego śnieżkami, a przy ul. Marszałkowskiej, Wiadukcie Tarnobrzeskim i Rondzie Jana Pawła II – otwartego prezentu z bombkami. Dodatkowo Rondo Jana Pawła II przyozdobi napis 3D „Rzeszów”, a przy zieleńcu na wysokości Galerii Rzeszów stanie figura św. Mikołaja. Ponadto przy Rondzie Pobitno umieszczona zostanie konstrukcja w formie biało-czerwonego prezentu, Rondo Ulmów zaś zostanie udekorowane instalacją w formie bombki ze znajdującą się wewnątrz figurką anioła.

Rzeszów od lat należy do najpiękniej przyozdobionych miast w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. W 2010 r. otrzymał główną nagrodę za najbardziej rozświetlone miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Rzeszów

Zatrzymano kuriera, który okradał zamówione przez siebie przesyłki

RZESZÓW. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną.

Reklama