Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

Dodano:

Projekt ogrodu / Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Projekt ogrodu / Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Tydzień temu, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Chodzi o zagospodarowanie terenu w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta, pod Wiaduktem Śląskim. - Jest to jedno z zadań z pierwszego zielonego pakietu inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu Rzeszowa – mówił o inwestycji Konrad Fijołek.

Koncepcja ogrodu stworzona przez Zarząd Zielnie Miejskiej w Rzeszowie, zyskała akceptację Rady Osiedla Króla Augusta.

19 sierpnia br. ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. W ramach zadania wykonawca posadzi nowe drzewa o dużych rozmiarach: brzozy i lipy. Powstaną łąki kwietne oraz rabaty bylinowe. Wykonawca zamontuje także elementy małej architektury, takie jak: ławka, pergola, huśtawka czy leżanka.

Otwarcie kopert ma nastąpić 3 września. Wykonawca będzie miał 2 miesiące od daty podpisania umowy na realizację zadania.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Rzeszów

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z Podkarpacką Koleją Aglomeracyjną

RZESZÓW. W piątek, na terenie stacji kolejowej Rzeszów-Staroniwa odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali serwisowej będącej częścią zaplecza technicznego PKA.

Rzeszów

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama