Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Kuria pozostaje niewzruszona i ani nie zamknie kościołów, ani nie odwoła mszy.

Kuria po wielu dniach nareszcie wystosowała oficjalny komunikat w związku z szalejącym w kraju i na świecie koronawirusem. Już w pierwszym punkcie duszpasterze i wierni są poinformowani, że kościołów nie należy zamykać, a msze święte, nabożeństwa i rekolekcje mają się odbyć zgodnie z planem.

Wspomniano również o osobach starszych: „osoby starsze, chore oraz mające z różnych przyczyn osłabioną odporność organizmu, powinny zachować szczególną ostrożność i bez potrzeby nie narażać swojego zdrowia na niebezpieczeństwo. Zachęca się te osoby do pozostania w domach i śledzenia transmisji Mszy świętych w środkach społecznego przekazu” – czytamy w komunikacie.
Reklama
Mimo wszystko najwięcej wątpliwości budzi punkt mówiący o przyjmowaniu komunii świętej: zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju przyjmowania Komunii świętej do ust. Jeżeli jednak wierni z obawy przed zarażeniem będą chcieli przyjąć komunię świętą na rękę należy jej udzielić w takiej formie”.

Wierni mają zostać zapoznani z treścią komunikatu podczas niedzielnej mszy (15 marca). Powyższe komunikaty są dostępne na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Budziwoju. Rękodzieło i produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznego nastroju na VIII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszyscy mieszkańcy będą mogli zakupić na nim świąteczne wyroby rękodzielnicze oraz produkty spożywcze od lokalnych rzemieślników....

Rzeszów

Pięknieje zabytkowa kamienica w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 120-letnia kamienica przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie odzyskuje swój dawny blask. Właściciel budynku, firma DevelopRes prowadzi tam kompleksowe prace renowacyjne.

Rzeszów

8 nowych ambulansów dla pogotowia

RZESZÓW. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło osiem nowoczesnych ambulansów. Wsparcia finansowego na zakup pojazdów udzieliło Województwo Podkarpackie.

Rzeszów

Rusza rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój. Przekazano teren wykonawcy

RZESZÓW. Rozpoczyna się warta blisko 4,3 mln zł inwestycja sportowa na osiedlu Budziwój. Zadanie obejmuje swym zakresem, m.in. budowę nowego budynku klubowego oraz oświetlenie, a także remont boiska treningowego.

Rzeszów

Nowy chodnik w centrum Rzeszowa już gotowy

RZESZÓW. Oficjalnie zakończono przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Wykonawcą robót była firma OBO Polska z Rzeszowa. Inwestycja kosztowała nieco ponad 700 tys. zł.

Rzeszów

Ostatni w tym roku Podkarpacki bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, smaczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić podczas sobotniego Podkarpackiego Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Pies wbiegł pod koła samochodu, kierująca dachowała

51-letnia kobieta kierująca mitsubishi, chcąc unikną zderzenie z psem, zaczęła gwałtownie hamować i straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowała kobieta trafiła do szpitala. Policjanci ustalają właściciela psa. Grozi mu kara grzywny.

Rzeszów

Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg na ul. Przemysłowej w Rzeszowie już prawie gotowy

RZESZÓW. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kończy prace przy wymianie sieci ciepłowniczej na ul. Przemysłowej. Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg zastąpi przestarzałą instalację.

Reklama