Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

Dodano: 12.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Kuria pozostaje niewzruszona i ani nie zamknie kościołów, ani nie odwoła mszy.

Kuria po wielu dniach nareszcie wystosowała oficjalny komunikat w związku z szalejącym w kraju i na świecie koronawirusem. Już w pierwszym punkcie duszpasterze i wierni są poinformowani, że kościołów nie należy zamykać, a msze święte, nabożeństwa i rekolekcje mają się odbyć zgodnie z planem.

Wspomniano również o osobach starszych: „osoby starsze, chore oraz mające z różnych przyczyn osłabioną odporność organizmu, powinny zachować szczególną ostrożność i bez potrzeby nie narażać swojego zdrowia na niebezpieczeństwo. Zachęca się te osoby do pozostania w domach i śledzenia transmisji Mszy świętych w środkach społecznego przekazu” – czytamy w komunikacie.
Reklama
Mimo wszystko najwięcej wątpliwości budzi punkt mówiący o przyjmowaniu komunii świętej: zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju przyjmowania Komunii świętej do ust. Jeżeli jednak wierni z obawy przed zarażeniem będą chcieli przyjąć komunię świętą na rękę należy jej udzielić w takiej formie”.

Wierni mają zostać zapoznani z treścią komunikatu podczas niedzielnej mszy (15 marca). Powyższe komunikaty są dostępne na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Reklama