Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Kursy autobusów MPK do gminy Boguchwała będą nadal realizowane

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/BOGUCHWAŁA. Rzeszowskie linie autobusowe nr 3, 28, 34, 35, 45 będą nadal kursować na terenie Gminy Boguchwała. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę na kontynuowanie porozumienia pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Boguchwała w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Autobusy miejskie 3 (Boguchwała, Lutoryż), 28 (Racławówka), 34 (Kielanówka), 35 (Kielanówka) będą kursowały w dni robocze: szkolne i pozaszkolne oraz soboty, niedziele i święta. Natomiast linia nr 45 (Mogielnica, Boguchwała) tylko w dni robocze: szkolne i pozaszkolne.

W ramach porozumienia (kontynuacja poprzedniego) Miasto Rzeszów będzie realizować kursy na terenie Boguchwały, a gmina ta zobowiązuje się do refundowania ich kosztu w postaci dotacji celowej. Od 1 stycznia 2025 r. do 30 listopada 2025 r. będzie ona wynosiła nieco ponad 1 mln zł. Zasady refundowania kosztów świadczenia usług w latach następnych zostaną ustalone pisemnym aneksem. Porozumienie będzie bowiem zawarte na czas określony od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2027 r.

Reklama

Uchwałę w tej sprawie Rada Miejska w Boguchwale planuje podjąć 28 listopada 2024 r. Jakie będą korzyści? Mieszkańcy obu gmin będą mogli regularne i komfortowo poruszać się po ich obszarach poprzez korzystanie z nowoczesnego taboru, co przyczyni się do zmniejszenia liczby samochodów na ulicach.

Do tej pory Gmina Miasto Rzeszów zawarła porozumienia międzygminne z Gminą Świlcza, Gminą Tyczyn, Gminą Lubenia, Gminą Łańcut i Gminą Krasne.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Rzeszów

Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa z szansą na Eurowizję Junior

RZESZÓW. Młody wokalista z Rzeszowa, Miłosz Świetlik Skierski, ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu. W czwartek gościł w rzeszowskim ratuszu.

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Reklama