Rzeszów - Piątek, 14.11.2025
Reklama

Kursy autobusów MPK do gminy Boguchwała będą nadal realizowane

Dodano: 26.11.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/BOGUCHWAŁA. Rzeszowskie linie autobusowe nr 3, 28, 34, 35, 45 będą nadal kursować na terenie Gminy Boguchwała. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę na kontynuowanie porozumienia pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Boguchwała w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Autobusy miejskie 3 (Boguchwała, Lutoryż), 28 (Racławówka), 34 (Kielanówka), 35 (Kielanówka) będą kursowały w dni robocze: szkolne i pozaszkolne oraz soboty, niedziele i święta. Natomiast linia nr 45 (Mogielnica, Boguchwała) tylko w dni robocze: szkolne i pozaszkolne.

W ramach porozumienia (kontynuacja poprzedniego) Miasto Rzeszów będzie realizować kursy na terenie Boguchwały, a gmina ta zobowiązuje się do refundowania ich kosztu w postaci dotacji celowej. Od 1 stycznia 2025 r. do 30 listopada 2025 r. będzie ona wynosiła nieco ponad 1 mln zł. Zasady refundowania kosztów świadczenia usług w latach następnych zostaną ustalone pisemnym aneksem. Porozumienie będzie bowiem zawarte na czas określony od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2027 r.

Reklama

Uchwałę w tej sprawie Rada Miejska w Boguchwale planuje podjąć 28 listopada 2024 r. Jakie będą korzyści? Mieszkańcy obu gmin będą mogli regularne i komfortowo poruszać się po ich obszarach poprzez korzystanie z nowoczesnego taboru, co przyczyni się do zmniejszenia liczby samochodów na ulicach.

Do tej pory Gmina Miasto Rzeszów zawarła porozumienia międzygminne z Gminą Świlcza, Gminą Tyczyn, Gminą Lubenia, Gminą Łańcut i Gminą Krasne.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

RZESZÓW. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

Rzeszów

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

RZESZÓW. Radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom.

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Rzeszów

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Rzeszów

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Rzeszów

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Reklama