Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

Dodano: 25.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Od kilku dni klasztor Dominikanów w Rzeszowie jest objęty kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Powodem takiej decyzji, był kontakt jednego z zakonników z osobą, u której potwierdzone zakażenie koronawirusem. Testy przeprowadzone u zakonników, wykazały, że 5 z nich ma wynik pozytywny. Jak zapewniają zakonnicy, wszyscy czują się dobrze i są objęci procedurą medyczną.

Dominikanie apelują również do wiernych, którzy zauważyli u siebie objawy przypominające te występujące w przypadku zakażenia koronawirusem, o kontakt z najbliższą stacja sanitarno-epidemiologiczną lub poradę lekarza POZ. Proszą również o pozostanie w domach i modlitwę.

 „Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.” – czytamy w komunikacie ojców Dominikanów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

RZESZÓW. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

Reklama