Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych
Dodano: 25.03.2020 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.
Od kilku dni klasztor Dominikanów w Rzeszowie jest objęty kwarantanną nałożoną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Powodem takiej decyzji, był kontakt jednego z zakonników z osobą, u której potwierdzone zakażenie koronawirusem. Testy przeprowadzone u zakonników, wykazały, że 5 z nich ma wynik pozytywny. Jak zapewniają zakonnicy, wszyscy czują się dobrze i są objęci procedurą medyczną.
Dominikanie apelują również do wiernych, którzy zauważyli u siebie objawy przypominające te występujące w przypadku zakażenia koronawirusem, o kontakt z najbliższą stacja sanitarno-epidemiologiczną lub poradę lekarza POZ. Proszą również o pozostanie w domach i modlitwę.
„Jeżeli ktokolwiek z Was miał z nami kontakt w ostatnim czasie (po 9.03) – prosimy o zachowanie kwarantanny domowej i obserwowanie swojego stanu zdrowia. Jeżeli macie jakiekolwiek objawy i symptomy – prosimy powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.” – czytamy w komunikacie ojców Dominikanów.
RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.
RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.
RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.
RZESZÓW. O ile warunki pogodowe pozwolą, w najbliższy piątek, wieczorem na ulicach Rzeszowa ponownie zawitają rolkarze. Tematem najbliższego Nightskatingu będą dresy.
RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz