Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

Dodano: 30.10.2020 r.

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie - będzie można wrzucać datki do specjalnych skarbon lub też dokonać wpłaty online.

Od 30 lat Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w dniu Wszystkich Świętych, prowadzi zbiórki na rzeszowskich cmentarzach, na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną, organizacja kwesty w dotychczasowej formie jest niemożliwa, ze względu na brak sporej części wolontariuszy, którymi w większość są uczniowie. - W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy – informuje Towarzystwo. Kwestować będą tylko osoby dorosłe.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na największych rzeszowskich cmentarzach, tj. Pobitno, Wilkowyja, Zwięczyca, Staroniwa, Słocina i Zalesie. Przy wejściach na cmentarze wystawione zostaną duże skarbony, do których będzie można wrzucić datki. Dozór nad skarbonami będą sprawowali obecni na miejscu wolontariusze. Zbiórka będzie odbywać się przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwróciło się również z prośbą skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia drogą internetową. Pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę zorganizowaną na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Do tej pory w serwisie zebrano 1770 zł.

Pieniądze ze zbiórki, Towarzystwo zamierza przeznaczyć na prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet; prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie; prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama