Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Budową łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Według zapewnień dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie maja.

Budowany odcinek ma być kontynuacją drogi rozpoczynającej się od ronda im. Kuronia i biegnącej przez most im. Mazowieckiego, aby usprawnić ruch samochodowy w północnej części miasta.

Przetarg rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta ww. wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości i wg. dokumentacji przetargowej powinna powstać do czerwca 2019 roku.

Na poniedziałkowym spotkaniu dyrektorów zarządów miejskich z władzami miasta informowano, że aktualnie na ww. odcinku trwają m.in. pracę związane z wykonaniem oświetlenia ulicznego oraz roboty ziemne.

„Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Reklama