Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

JASIONKA. Spółka LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) rozpoczęła działalność operacyjną na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

– Rozpoczęcie działalności bazy w Rzeszowie stanowi istotny etap w rozwoju naszej Spółki i zwiększeniu jej potencjału operacyjnego. Ta inwestycja umożliwi nam dodanie trzech kolejnych linii przeznaczonych do obsługi ciężkiej m.in. B737 oraz B787, co podniesie elastyczność i pozwoli lepiej dostosować ofertę LOTAMS do stale rosnących potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. Co więcej, hangar w Jasionce, ze względu na swój potencjał techniczny umożliwi nam wykonywanie jednych z najcięższych przeglądów – typu D na samolotach typu B787. Jestem przekonana, że nowa baza obsługowa wzmocni naszą pozycję na europejskim rynku usług MRO i pozwoli nam z dumą reprezentować polskie usługi najwyższej jakości – zarówno w kraju, jak i za granicą – komentuje Aleksandra Juda, Prezes Spółki LOTAMS.

Lotnisko w Jasionce jest drugą lokalizacją w kraju, w której Spółka będzie dostarczała usługi utrzymania technicznego samolotów wąsko- i szerokokadłubowych. Pierwsza, główna baza LOTAMS, mieści się w Warszawie.

Reklama

– Cieszymy się, że LOTAMS rozpoczyna swoją działalność operacyjną na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, a widok pierwszych samolotów w hangarach upewnia nas w słuszności decyzji o budowie bazy serwisowej na „lotniczym” Podkarpaciu. To pierwszy krok w kierunku powstania imponującej infrastruktury serwisowej, która nie tylko wzmocni pozycję LOTAMS na rynku, ale także pozwoli naszemu lotnisku na skuteczną realizację strategii rozwoju i dywersyfikacji biznesu. Życzymy LOTAMS powodzenia w pozyskiwaniu dużych kontraktów, pracownikom firmy - satysfakcji z wykonywanych zadań, a ze swojej strony deklarujemy pełne wsparcie dla realizacji ambitnych celów spółki – mówi Bartosz Górski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Reklama