Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano:

fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dziś w godz. 16:00 - 19:00 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8 odbędzie się „Lotniczy Piątek”. Wydarzenie rozpocznie sobotni Piknik Nauki Eksploracje. Wśród atrakcji, m.in.: samoloty, elektryczny Fiat Cinquecento, łazik marsjański i bolid PRz Racing Team.

Przed budynkiem L w namiocie Politechniki Rzeszowskiej powstanie punkt informacyjny. W tym miejscu będą również formowane grupy, które następnie zostaną oprowadzane przez przewodników po ciekawych laboratoriach wydziału m.in. Laboratorium Robotyki, Laboratorium Badań i Kontroli Pojazdów czy Laboratorium Instalacji Pokładowych.
Reklama
Uczestnicy „Lotniczego Piątku”  będą mogli zobaczyć z bliska samoloty oraz dowiedzieć się m.in. jak wygląda szkolenie przyszłych pilotów oraz start i lądowanie samolotu na wybranym lotnisku w symulatorze lotu. Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje kultowy już Fiat Cinquecento przerobiony na samochód elektryczny. Dodatkową atrakcją będzie obecność: Koła Naukowego Euroavia Rzeszów, łazika marsjańskiego od Legendary Rover Team oraz bolidu PRz Racing Team.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Reklama