Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano:

fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
fot. Damian Gębarowski, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Dziś w godz. 16:00 - 19:00 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8 odbędzie się „Lotniczy Piątek”. Wydarzenie rozpocznie sobotni Piknik Nauki Eksploracje. Wśród atrakcji, m.in.: samoloty, elektryczny Fiat Cinquecento, łazik marsjański i bolid PRz Racing Team.

Przed budynkiem L w namiocie Politechniki Rzeszowskiej powstanie punkt informacyjny. W tym miejscu będą również formowane grupy, które następnie zostaną oprowadzane przez przewodników po ciekawych laboratoriach wydziału m.in. Laboratorium Robotyki, Laboratorium Badań i Kontroli Pojazdów czy Laboratorium Instalacji Pokładowych.
Reklama
Uczestnicy „Lotniczego Piątku”  będą mogli zobaczyć z bliska samoloty oraz dowiedzieć się m.in. jak wygląda szkolenie przyszłych pilotów oraz start i lądowanie samolotu na wybranym lotnisku w symulatorze lotu. Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje kultowy już Fiat Cinquecento przerobiony na samochód elektryczny. Dodatkową atrakcją będzie obecność: Koła Naukowego Euroavia Rzeszów, łazika marsjańskiego od Legendary Rover Team oraz bolidu PRz Racing Team.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Reklama