Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl
Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Twórcy rankingu przy jego tworzeniu biorą pod uwagę średnią opinii i ocen publikowanych przez pasażerów w serwisie Google. Lotniska oceniane są w skali od 1 do 5, a następnie wyciągana jest z nich średnia. Jak zaznaczają autorzy, w tym roku wprowadzono zmiany w ocenianiu lotnisk.

„W tegorocznej edycji wprowadziliśmy jedną istotną różnicę w porównaniu do ubiegłorocznej: zrezygnowaliśmy z klasyfikowania lotnisk ex aequo. W przypadku uzyskania przez lotniska takiej samej oceny wyżej klasyfikujemy lotnisko większe, tzn. takie, które ma większą liczbę opinii. Wyszliśmy bowiem z założenia, że im większe lotnisko, jego siatka połączeń i liczba podróżnych, tym trudniej jest mu zasłużyć na wyższą średnią notę” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Fly4free.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego lotniska w Polsce otrzymał port lotniczy Rzeszów-Jasionka ze średnią not 4,4 pkt. Na drugim miejscu znalazły się wówczas aż trzy lotniska ze średnią notą 4,3 .Były to lotniska we Wrocławiu, Gdańsku i Radomiu.

Reklama

Z kolei w pierwszej edycji zestawienia triumfowały lotniska w Rzeszowie i Wrocławiu.

W tym roku podrzeszowskie lotnisko również znalazło się w ścisłej czołówce, ale spadło na drugą pozycję, „oddając” pierwsze miejsce na podium lotnisku w Gdańsku.
„Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że codzienna praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Dziękujemy pasażerom za zaufanie i pozytywne opinie. To dla nas motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia standardów obsługi. Planując kolejne działania zamierzamy przekraczać oczekiwania naszych pasażerów” - komentuje wyniki rankingu Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Pozytywne komentarze i wysokie oceny na temat lotniska w Jasionce dotyczą zazwyczaj czystości i ogólnej funkcjonalności lotniska oraz pomocnej i przyjaznej obsługi. Pasażerowie doceniają także dobrą komunikację z lotniskiem. Wśród zalet wymieniane są: wygodny dojazd i tanie parkingi długoterminowe.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Reklama