Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 23.09.2025 r. / Redakcja

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe
Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

- Przekroczenie granicy 1 miliona pasażerów już we wrześniu otwiera drogę do kolejnego rekordu. Prognozy wskazują, że do końca 2025 roku nasze lotnisko obsłuży ok. 1,2 mln podróżnych – podsumował Adam Hamryszczak – prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Do tej pory najlepszym w historii portu rokiem był 2024, w którym obsłużono dokładnie 1 145 257 osób.

Tak dobry wynik, to m.in. efekt rozbudowanej siatki połączeń, inwestycji w infrastrukturę oraz realizacji inicjatyw poprawiających komfort pasażerów.

Reklama

Z podrzeszowskiego lotniska można dziś polecieć zarówno do hubów przesiadkowych w Europie, jak i do coraz popularniejszych destynacji turystycznych.

W obecnej siatce połączeń, port oferuje loty m.in. do: Nowego Jorku, Londynu, Dublina, Manchesteru, Warszawy czy Monachium. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RzeszówToMy. W lutym dwa spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. W tym miesiącu odbędą się dwa spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMy. Podczas spotkań poruszane będą tematy zrealizowanych inwestycji, bieżących sprawy dotyczących osiedli oraz planów na przyszłość.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Reklama