Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce z rekordowym wzrostem w segmencie cargo

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad dziesięciokrotny wzrost usług cargo w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W październiku 2025 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad milion towarów. To bezprecedensowy wynik.

„Te liczby są efektem konsekwentnej i ściśle przemyślanej pracy nad rozwojem segmentu cargo na podkarpackim lotnisku. Nasze wyniki pokazują również, że istnieje realne zapotrzebowanie rynkowe na wysokiej jakości usługi cargo w tej części Europy - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Łączna masa obsłużonych przesyłek, nie licząc tych obejmujących operacje wojskowe i cargo związane z pomocą Ukrainie, przekroczyła w samym październiku 1 000 000 kg.

Warto podkreślić, że tak duży wynik udało się osiągnąć w trakcie trwania niedawno zakończonej przebudowy pasa startowego na odcinku 700 metrów. Przez cały czas okres prac budowlanych lotnisko funkcjonowało bez zakłóceń dla ruchu szerokokadłubowego.

„Udało nam się dokonać rzeczy, które niektórym wydawały się wręcz jako niemożliwe do wykonania. Realizować jedną z największych w historii lotniska inwestycję infrastrukturalną, jednocześnie nie tylko utrzymując, ale wręcz rozwijając operacje cargo. To pokazuje, jak dojrzałą organizacją jesteśmy” - dodaje Adam Hamryszczak.

Reklama

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka dysponuje nowoczesnym terminalem towarowym, który umożliwia kompleksową obsługę szerokiego spektrum przesyłek, w tym wymagających specjalnych warunków. Lotnisko jest przygotowane do obsługi materiałów niebezpiecznych (DGR), przedmiotów wartościowych (VAL) oraz towarów szybko psujących się (PER) zgodnie ze ścisłymi standardami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

Infrastruktura obejmuje profesjonalne chłodnie i mroźnie, pełne zaplecze logistyczne oraz odprawę celną dostępną przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. To rozwiązania, które wcześniej były domeną największych europejskich portów cargo.

„Nasza efektywność operacyjna jest na najwyższym poziomie. Pełny rozładunek samolotu Boeing 767-300F, podczas którego obsługujemy 34 jednostki ładunkowe ULD, realizujemy w niecałe dwie godziny. To około 2 500 kartonów o łącznej wadze sięgającej 48 000 kg podczas jednego rejsu” - zaznacza Konrad Wołos, Dyrektor Pionu Operacyjnego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Reklama