Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

Dodano: 08.09.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

– Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
W ubiegłym miesiącu to właśnie loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu cieszyły się największym zainteresowaniem pasażerów. Skorzystało z nich 45 tys. osób. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i urokliwego chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark - 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego - Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a sierpniowe wakacje w słonecznym Rzymie z Wizz Air wybrało 4 tys. turystów.

Najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider - 22 tys.) oraz Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

Od początku roku na podrzeszowskim lotnisku, odprawiono już 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Reklama