Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

Dodano: 15.12.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

– Cały czas pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z naszego lotniska nie tylko dla pasażerów wakacyjnych, ale też biznesowych. Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy wcześniej regularnie korzystali z usług tych linii – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Swojego zadowolenia z powrotu lotów między Rzeszowem a Monachium nie kryje również René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską. Jak podkreśla, po okresie pandemii koronawirusa, widzi duży potencjał do wznowienia tego połączenia.
Reklama
Trasę będą obsługiwały samoloty Bombardier CRJ-900, które zabiorą na pokład do 90 pasażerów. Loty rozpoczną się 23 kwietnia 2023 roku i będą realizowane codziennie. Samolot Lufthansy z Monachium wystartuje o godz. 11.15, aby wylądować w Jasionce o godz. 12.40. Wylot z Rzeszowa zaplanowano na godz. 13.15, a przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14.40.

Ruszyła już sprzedaż biletów na wznowione loty. Można je nabyć na stronie przewoźnika oraz u pośredników.

Samoloty Lufthansy latały już z Jasionki od 2009 roku, do Monachium oraz do Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowały w styczniu br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Reklama