Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

Dodano: 29.10.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii. Większość lotów ma charakter przesiadkowy, gdyż z lotniska w Monachium możemy się dostać do ponad 140 lotnisk na świecie.

Już ponad 60 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z bezpośredniego połączenia Monachium-Rzeszów obsługiwanego przez linie Lufthansa. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób podróżujących z podkarpackiego lotniska do stolicy Bawarii wzrosła o  60 procent. To efekt zwiększenia liczby lotów do 14 tygodniowo oraz wprowadzenia bardziej dogodnego rozkładu, umożliwiającego wylot do Monachium wczesnym rankiem, zaś powrót późnym wieczorem.

„Codzienne połączenie z jednym z największych portów przesiadkowych w Europie to dla naszego regionu prawdziwe okno na świat. Szczególnie dotyczy to pasażerów biznesowych, dla których lotnisko i samolot są miejscem pracy. Doskonałe wyniki uzyskane w tym roku przez Lufthansę świadczą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę” – mówi Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Połączenie Monachium-Rzeszów uruchomiono w marcu 2016 roku. Aż 75% pasażerów podróżujących na tej trasie przesiada się w stolicy Bawarii na dalsze rejsy, m.in. do Birmingham, Newarku, Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku (lotnisko JFK). Port lotniczy w Monachium zajmuje 5 miejsce w rankingu najlepiej skomunikowanych portów lotniczych na świecie.

„Cieszymy się z rosnącego zapotrzebowania i coraz większej liczby pasażerów podróżujących z Rzeszowa do naszego hubu w Monachium, skąd można dotrzeć do 140 lotnisk na świecie. To połączenie spełniło oczekiwania rosnącej liczby klientów korporacyjnych z podkarpacia” - powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Reklama