Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w godzinach 17.00-22.00 na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń.

Uczelnia otworzy dla zwiedzających swoje laboratoria, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Naukowcy będą przeprowadzać interesujące eksperymenty, opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach oraz o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. : symulator lotu, symulator jazdy ciężarówką i symulator skoku spadochronem. Darmowe bilety na symulatory będą rozdawane w dniu wydarzenia (I pula: od godz. 16:45, II pula od godz. 18:45) w punkcie informacyjnym w bud. V (al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów).

Reklama

Noc Nauki jest adresowana do dzieci i ich rodziców, studentów, młodzieży szkolnej, mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski.

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Poniżej interaktywna mapa atrakcji zaplanowanych podczas IX Nocy Nauki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Reklama