Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Zespół ds. infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie ma docelowo opracowywać plan działań dla władz miasta na kolejne lata.

Wzorem Opola, Wrocławia i Warszawy rzeszowskie stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl planuje stworzyć w mieście zespół zajmujący się planowaniem infrastruktury rowerowej: „W Rzeszowie buduje się od przypadku do przypadku. Brak jest spójnej wizji. Tworząc taki zespół chcemy zakomunikować, że taka inicjatywa jest potrzebna” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta i prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Głównym zadaniem przyszłego zespołu będzie dyskusja i poszukiwanie rozwiązań dążących do poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie. Dotychczas rowerzyści większość uwag kierowali do stowarzyszenia, które zajmowało się wydawaniem opinii i skierowaniem tematu do Miejskiego Zarządu Dróg.

„Chcemy dyskutować o problemach, jak je rozwiązać, gdzie obniżyć krawężnik, gdzie trzeba zmienić oznakowanie. Są to problemy, z którymi na co dzień borykają się rowerzyści. Fajnie by było, że zająć się szerzej tym tematem i tworzyć wizję całości. Zastanawiać się gdzie w przyszłości mogłaby powstać droga rowerowa, gdzie wyznaczyć pasy rowerowe, gdzie zlikwidować nadmierną ilość samochodów” – dodaje radny.
Reklama
W pierwszym roku działalności zespół ma się zająć wypracowaniem raportu, będącym dokumentem podsumowującym wszystkie spotkania z odpowiednimi wnioskami. Uwagi mają zostać przekazane do prezydenta Rzeszowa. Cała inicjatywa jest aktualnie na etapie tworzenia, a pierwsze spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców, którym los rzeszowskich rowerzystów nie jest obojętny, odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00. W rozmowie radny Daniel Kunysz dodaje, że na spotkaniach liczy na obecność przedstawicieli instytucji miejskich.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Reklama