Rzeszów - Środa, 19.11.2025
Reklama

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

Dodano: 11.01.2021 r.

fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
fot. K. Kuszek / Materiały prasowe
RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Każdego roku w grudniu studenci działający w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej organizują akcję charytatywną Studenckie Mikołajki. W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. W listopadzie 2020 r. dyrektor DPS-u Agnieszka Markowicz przekazała organizatorom akcji indywidualne prośby mieszkańców placówki.

Dzięki zebranym funduszom od firm i ludzi dobrej woli, pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej udało się spełnić marzenia mieszkańców DPS-u w Nowej Dębie. Firma Sylveco produkująca naturalne kosmetyki przekazała dla pensjonariuszy paczkę ze swoimi produktami. Z kolei racownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego pensjonariusza. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za zebrane środki zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie, a także artykuły higieniczne oraz żywność.
Reklama
22 grudnia ub.r. przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz przekazali dyrekcji DPS-u świąteczne upominki, wśród których znalazły się dodatkowo kuchenki mikrofalowe, czajniki i radia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama