Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

Dodano: 16.12.2019 r.

fot. Materiały prasowe PCI
fot. Materiały prasowe PCI
RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji. Pośród ciekawych wydarzeń odbędzie się spotkanie koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation. Swoje pracownie pokaże również ProtoLab. Na koniec impreza Rzeszów Tuesday Innovation Night.

Podczas Maratonu Innowacji zainicjowana zostanie działalność interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI (o godzinie 16:45), które będzie prowadziło eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Dotyczą one pomiaru radiacji w trakcie lotu, wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, eksperymentów biomedycznych (bakterie lub rośliny) i nawigacji w konstelacji.

Plany zakładają, by przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostały 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić wymienione badania. Adresatem koła są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu.

Wcześniej, w ramach dnia otwartego, zaplanowano prezentację przestrzeni ProtoLab (w godzinach 14:00-15:30). Plan obejmuje: przedstawienie działalności i prezentację zespołów ProtoLab, spotkania z praktykami, zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie się ze sprzętem, technologiami i wyposażeniem w pracowniach, prezentacja aktualnych prototypów. Chętni dowiedzą się także, jak dołączyć do społeczności ProtoLab i zespołów pracujących nad wynalazkami i realizować innowacyjne pomysły.
Reklama
Imprezę zamyka Rzeszów Tuesday Innovation Night (początek o godzinie 18:00). To pilotaż comiesięcznego spotkania, dla otwartych i ciekawych ludzi oraz miłośników biznesu, nauki, technologii i startupów oraz ambitnych pomysłów funkcjonujących w Regionalnym Ekosystemie Innowacji i Startupów (REIS).

W grafiku imprezy ciekawe wystąpienia: Jacek Kubrak „Jak z nauki i badań zrobić swój biznes?”,  Artur Thielmann „Wielopokoleniowy startup technologiczny, to możliwe!” oraz Piotr Mieczkowski „DigitalPoland, startupy i innowacje”. Wieczór kończy panel dyskusyjny z udziałem publiczności: „Budujemy Społeczność Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów?”, networking, poczęstunek i zabawa.

Maraton Innowacji odbędzie się w dniu 17 grudnia br. To spotkanie bezpłatne, organizowane w Podkarpackim Centrum Innowacji, przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie. 

Źródło: Materiały prasowe PCI
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Reklama