Reklama

Aktualności / Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

Dodano: 30.10.2019 r.

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa przetarg na dostawę dekoracji świątecznych, które znajdą się w przestrzeni miejskiej. W tym roku zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Choć w stosunku do poprzedniego roku wiele się zmienia, to pewne rzeczy pozostają w sferze tzw. niezmiennej klasyki, mowa tutaj o choince, która rok rocznie urozmaica świąteczne spacery rzeszowskim Rynkiem. Nie będzie to jedyna dekoracją na Rynku, poza choinką dla mieszkańców miasta przygotowano również oświetlony autobus z rogami.

Dodatkowo na rynku zobaczymy 26 sztuk słupów oświetleniowych, które swoim kształtem mają nawiązywać do formy korony drzew. Na latarniach przy ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzkiej oraz na Placu Farnym zamontowanych zostanie odpowiednio 16, 22 i 3 sztuk dekoracji świetlnych umieszczonych na obręczy. W roku poprzednim na ul. 3 Maja mogliśmy robić zdjęcia wewnątrz bombki choinkowej, tym razem na pamiątkowych zdjęciach będzie można uwiecznić prawie 3,5 metrowy zaprzęg reniferów oraz sań, do których będziemy mogli wsiąść.

Ciekawa iluminacja znajdzie się na Skwerze Górskiego, na przejściu pomiędzy małymi fontannami. Znajdzie się tam sześć wróżek, po trzy w każdej niecce. Z kolei na rondzie Pobitno zaobserwujemy osobliwe oblicze czterech św. Mikołajów przemierzającego wnętrze ronda na motorze żużlowym. Nasi świąteczni goście wjeżdżający do Rzeszowa od strony ul. Warszawskiej oraz Lubelskiej zobaczą na rondzie Jana Pawła II dekoracja w formie napisu "Rzeszów" okraszonego kokardą w towarzystwie prezentów o wysokości 4,8 m.

Iluminację świąteczne na latarniach znajdą się także na ul. 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim, ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, ul. Kilara, na moście Zamkowym, również na skrzyżowaniu ul. Rejtana - Niepodległości- Kopisto. Dekoracje zobaczymy także na ul. Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, na wiadukcie Śląskim, rondzie MSW, ul. Hetmańskiej, W. Pola, Poznańskiej oraz rondzie Pileckiego i Kuronia.

28 października poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych dostarczeniem powyższych iluminacji oraz ewentualnymi czynnościami wiążącymi się z sunięciem pojawiających się usterek. Pierwsza oferta, którą przedstawiła firma z Zabrza, została wyceniona na 1 228 634,70 zł. Drugą ofertę przygotowała firma z Piastowa, mowa o 1 199 747,00 zł.

Przypominamy również, że w ubiegłym roku za dekorację świąteczne miasto zapłaciło 1,1 mln zł. W tym sezonie kwota została zwiększona do 1 290 000,00 zł. Póki co miasto jeszcze nie dokonało wyboru. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Aktualności Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 wrześn...

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM] - Aktualności Rzeszów

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. W czwartek ciężarówka MPGK zaparkuje m.in.&nb...

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znala...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: