Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Maroko, Egipt, Grecja… Gdzie jeszcze polecimy z Jasionki w lecie 2025 r.? Znamy plany czarterowe lotniska

Dodano: 27.09.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przedstawił plany lotów czarterowych na przyszły sezon letni. W ofercie dwie nowości: Marokański Agadir i grecka Chania. Łącznie do wyboru będzie 16 kierunków, do 8 krajów.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, wskazuje jak ważnym elementem wpływającym na ilość obsługiwanych pasażerów, są loty czarterowe.
– Porównując rok do roku ruch pasażerki rośnie nam o 9%, natomiast w samych wakacyjnych czarterach o 37%, co pokazuje, jak ważny to segment ruchu dla naszego lotniska. W kolejnych latach zamierzamy go konsekwentnie rozwijać, we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży – mówi Adam Hamryszczak.

W przyszłorocznej ofercie czarterowej pojawią się dwa nowe kierunku. Loty do Agadiru będą biura podróży Rainbow i TUI, zaś do greckiej Chanii – Grecos i Rainbow. Pierwsze samoloty do Maroka wylecą pod koniec kwietnia, natomiast do Grecji pod koniec maja. Do oferty trafiły też, po przerwie - Djerba oraz Korfu (rejsy od maja), dokąd już kiedyś latano z Rzeszowa.

Reklama

Touroperatorzy zwiększają też liczbę rotacji na niektórych kierunkach, szczególnie do popularnych ostatnio Bodrum w Turcji i Enfidhy w Tunezji.

W sumie w ofercie czarterowej na lato 2025 pasażerowie będą mieli do wyboru 16 kierunków: Albania (Tirana); Bułgaria (Burgas); Egipt (Marsa Alam, Hurghada, Sharm el-Sheikh); Grecja (Rodos, Zakynthos, Heraklion, Chania, Korfu); Hiszpania (Majorka); Maroko (Agadir); Tunezja (Djerba, Enfidha); Turcja (Antalia, Bodrum).

Najpopularniejszą destynacją w 2024 roku była Turcja.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama