Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie jest kierowane do osób w każdym wieku, w tym rodzin z dziećmi.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godz. 15:00 na placu Armii Krajowej. Następnie przemarsz wyruszy w kierunku rzeszowskiego Rynku przez ul. 3 Maja. Pochód uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Na płycie rynku odbędą się przemówienia parlamentarzystów i liderów Konfederacji Korony Polskiej: Grzegorza Brauna, Karoliny Pikuły, Włodzimierza Skalika, Romana Fritza oraz Sławomira Zawiślaka. W programie wydarzenia znalazł się również występ podkarpackich raperów: Kocura NDS i Jesioła. Dla najmłodszych uczestników będzie przygotowana specjalna strefa z atrakcjami, a w niej: animacje, bańki, malowanie twarzy, biało-czerwona chusta i wiele innych.

Polska za Pokojem - to inicjatywa zapoczątkowana przez kobiety, które nie godzą się na wysyłanie swoich synów i mężów na wojnę - czytamy na profilu projektu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Rzeszów

Pędził ponad 118 km/h na Wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. Mandatem i utratą prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda obywatela Kazachstanu. 

Rzeszów

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

RZESZÓW. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.

Rzeszów

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej

RZESZÓW. W konkursie udział wzięło 181 jednostek samorzadu terytorialnego.

Rzeszów

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku

RZESZÓW. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 55-65 lat.

Rzeszów

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B.

Reklama