Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Mateusz Kosturek z Klubu Sportowego Oyama Rzeszów reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group, które odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Mateusz startował w, obstawionej przez 22 zawodników, kategorii do 75 kg w konkurencji knockdown (walka bez ochraniaczy) Mateusz stoczył 4 pojedynki.

 W pierwszej wygranej walce doznał kontuzji łydki oraz rozcięcia łuku brwiowego. Pomimo to wygrał jednoznacznie kolejne 2 walki.

W walce półfinałowej kontuzje okazały się być na tyle poważne ze rzeszowski zawodnik uległ reprezentantowi gospodarzy Met Isaiah.

Ostatecznie Mateusz wywalczył 3 miejsce i jako jedyny z reprezentacji Polski stanął na podium.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzwonnica na placu Wolności gotowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Koszt inwestycji to blisko 275 tys. zł.

Rzeszów

Happening ekologiczny w Parki Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. "Nowe życie odpadów" - pod takim hasłem już w najbliższą sobotę odbędzie się Happening Ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Rzeszów

Łoś na ulicach Rzeszowa. Nietypowa interwencja policjantów

RZESZÓW. Zwierzę zostało zauważone dziś rano, przed godz. 5:00 na terenie komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego

Rzeszów

Szeregówki na osiedlu Biała nie grożą zawaleniem. Są wyniki kontroli PINB

RZESZÓW. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa, poinformował o stanie technicznym budynków.

Rzeszów

Policyjny dron nad rzeszowskim rondem ujawnił 20 wykroczeń

RZESZÓW. Po raz kolejny funkcjonariusze z rzeszowskiej drogówki patrolowali rondo w rejonie hipermarketu E. Leclerc. W niespełna trzy godziny, oko policyjnej kamery, zarejestrowało 20 wykroczenia.

Rzeszów

84-letni mężczyzna zginął w pożarze traw

WÓLKA NIEDŻWIEDZKA. Pięć zastępów straży pożarnych gasiło pożar nieużytków w Wólce Niedźwiedzkiej. W pożarze zdarzeniu 84-letni mężczyzna.

Rzeszów

Znana marka otworzyła salon przedłużania włosów w Rzeszowie

RZESZÓW. Hollywood Hair, marka będąca liderem na polskim rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji suplementy, kosmetyki i akcesoria do włosów, ich stylizacji i skóry głowy, otwiera w stolicy Podkarpacia swój trzynasty...

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Reklama