Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Dawid Dryja i Mateusz Masłowski żegnają się z Asseco Resovią i nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw rzeszowskiego klubu.

Pochodzący z Jasła Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Dwa pierwsze sezony gry w PlusLidze spędził w zespołach AZS Politechnika Warszawska i Effectora Kielce. Do Rzeszowa wrócił w 2014 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował biało-czerwone barwy. Dawid w trakcie pięciu sezonów spędzonych w Asseco Resovii wywalczył Mistrzostwo Polski (2015), wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

„Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuje wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie” - powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.
Reklama
Mateusz Masłowski z klubem ze stolicy Podkarpacia związany był od początku swojej przygody z siatkówką. Młody libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii w 2013 roku wobec kontuzji Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski w pasiaku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2012), Kadetów (2013) i Juniorów (2016).

Na stałe w barwach seniorskiej Asseco Resovii zameldował się w 2016 roku. Na początku o miejsce w składzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem, by rok później stać się podstawowym libero rzeszowskiej drużyny. W zakończonym sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Australijczykiem, Lukem Perrym.

„Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery” – dodał Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Rzeszów

Jest umowa na drugi etap ul. Parkowej

RZESZÓW. Lada dzień mają ruszyć prace przy budowie drugiego etapu ul. Parkowej oraz odcinka ul. Miłocińskiej. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Eurovia.

Rzeszów

Otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza taka placówka w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. To pierwsze takie miejsce w mieście. W całym regionie jest tylko 7 tego typu placówek. Budowa COM kosztowała 7,3 mln zł.

Reklama