Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

Dodano: 01.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, rzeszowscy radni pozytywnie przegłosowali projekt uchwały mówiący o utworzeniu osiedla Matysówka. W przyszłości odbędą się konsultacje z mieszkańcami Miłocina w podobnej sprawie.

W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta, wśród projektów uchwał pojawiła się propozycja utworzenia z Matysówki nowego osiedla Rzeszowa, które byłoby już 31 na terenie miasta. Przypomnijmy, że od 1 stycznia zarówno Matysówka jak i Miłocin zostały oficjalnie przyłączone do granic stolicy województwa podkarpackiego.

W skład osiedla „Matysówka” wejdą następujące ulice: Alpejska, Białogórska(nr nieparzyste od 39 do 49, Boczna, Górska, Jerzego Kukuczki, Matysowska, Nowe Wzgórze, Pienińska, Rodzinna(nr nieparzyste od 67 do 83, od 91 do 99 i parzyste od 40 do 60), Skalista, Stefanii Michlewskiej(nr nieparzyste od 9 do 19x), św. Rity, św. Rocha(nr parzyste od 248g do 248x i od 246 do 246x), św. Walentego(nr nieparzyste od 95 do końca i parzyste od 2 do końca), Wiesława Nycza, Wichrowa, Wierchowa, Zelwerowicza(nr parzyste od 72 do końca i nieparzyste od 37 do końca).
Reklama
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały odbyło się bez wypowiedzi radnych i po przeczytaniu jej treści przystąpiono do głosowania, które zakończyło się akceptacją radnych. Kolejne działania związane z osiedlem Matysówka to zatwierdzenie jego statutu oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Chwilę później radni rozpoczęli debatę nad uchwałą w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami zamieszkałymi na terenie sołectwa Miłocin oraz osiedla Staromieście w celu utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – Św. Huberta”. Radni pozytywnie przyjęli projekt uchwały.

„Pojawił się wniosek mieszkańców, związany z tym aby powstało całkowicie nowe osiedle, ale również pojawiły się propozycje, aby do Miłocina przyłączyć fragment osiedla Staromieście. Było to wstępnie konsultowane z radą osiedla Staromieście i istnieje tutaj potrzeba przeprowadzenia konsultacji” – informował podczas czytania projektu uchwały Maciej Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Reklama