Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

Dodano: 17.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa, podczas spotkań osiedlowych z Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, starsi mieszkańcy często pytali, czy można byłoby łatwiej i sprawniej dotrzeć do grobów bliskich na cmentarzu Wilkowyja.

W związku z tym prezydent podjął decyzję, aby testowo wprowadzić pewne rozwiązanie. W Wielką Sobotę, 19 kwietnia na terenie cmentarza Wilkowyja uruchomione zostaną bezpłatne przejazdy meleksami.

Kursy będą odbywały się w godzinach od 9:00 do 16:00. Meleksy będą odjeżdżały co około 15 minut. Wyznaczone zostały dwie trasy:

- Trasa A – w lewo od kaplicy
- Trasa B – w prawo od kaplicy

„Meleksy będą jeździć tam i z powrotem – od głównego wejścia do wejścia dla pieszych. To duże ułatwienie, szczególnie dla seniorów i osób mających trudności z poruszaniem się” – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pawel Euro 18.04.2025, godz. 21:36
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Reklama