Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie
Dodano: 07.10.2022 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z rzeszowskiej komendy zatrzymała pijanego kierowcę skody i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Była po służbie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 19 w Krasnem. Policjantka z wydziału prewencji rzeszowskiej komendy, będąca po służbie, jadąc ze swoimi znajomymi w kierunku Łańcuta, zwróciła uwagę na samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Kierujący zjeżdżał na sąsiedni pas lub zahaczał o krawężnik. Podejrzewając, że może być pijany, próbowali zatrzymać auto.
Udało im się to kiedy skoda zjechała na boczny pas i zatrzymała się. Swoim samochodem zajechali mu drogę, a policjantka podbiegła do pojazdu, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Wspólnie ze znajomymi nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca. Od mężczyzny czuć było alkohol, jego mowa była bełkotliwa.
Na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego,i zbadali alkomatem 49-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Okazało się, że miał 3,2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, zabezpieczono jego samochód, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.
RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.
RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...
RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.
RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz